۵ سایت برای سنجش دایره لغت زبان

یادگیری لغت در انگلیسی همواره جزو موارد نه چندان ساده یاد شده است. دلیل آن هم فرار بودن لغات و نیازمندی به تمرین و دوره مکرر می باشد.

یکی از راه های غلبه بر این مشکل استفاده از امکانات اینترنتی و آنلاین می باشد.در اینجا لیست پنج سایت خوب برای تمرین لغت برای شما آورده شده است.

۱- Merriam Webster

در این لینک شما آزمونی با ۱۰ سوال را حل کرده و از میزان دایره لغت خود آشنا می شوید. حتی ممکن است چند کلمه جدید نیز بیاموزید. برای پاسخ به هر سوال ۱۰ ثانیه فرصت دارید. در ضمن این تست نسبتا سخت می باشد. بعد از پاسخگویی به این تست به حتما سایر قسمت های سایت را نیز بررسی کنید زیرا تمام قسمت های این سایت واقعا برای زبان آموزان مفید می باشد.

۲- Oxford Vocabulary Workshop

در این سایت شما سطح زبان خود را مشخص کرده و آزمونی متناسب با سطح خود را پاسخ می دهید. سوالات و کلمات این تست معمولا آکادمیک می باشد.

۳- Test Your Vocabulary

این تست کمی متفاوت و همچنین جالب می باشد. شما باید از میان تعدادی زیادی کلمه، آن دسته از کلماتی را که می شناسید انتخاب کنید. در انتها سطح دایره لغت شما تعیین می شود. این تست را از دست ندهید.

۴- Free Rice

در این سایت نیز شما باید معنای درست هر کلمه را در آزمونی چهار گزینه ای انتخاب کن�%�l�۸�. هر بار که پاسخ درست را انتخاب کنید مقداری برنج برای کمک به کودکان گرسنه برنده می شوید!

۵- TOEFL Vocabulary Test

تست لغات مخصوص داوطلبان تافل.

منبع: zabihjavabakht

تاریخ انتشار : 2 سپتامبر, 2014
تعداد بازدید : 3255

مطلب مرتبطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *